February 29, 2024, 11:54 pm

ДРАГИ РАШКОВСКИ СО НОВ СИНГЛ АЛБУМ: „Доџи мала да чистимо лом“ во изведба на ген.сек на Владата на Р.Македонија снимена во подрум!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Генералниот секретар на Владата, денес во повеќе комична ситуација наместо да зборува за зголемувањето на минималната и просечна плата, се шеташе во подрумот на Владата и објаснуваше дека бил нерасчистен, заборавајќи дека истата таа владина зграда до минтата година се реновираше.

На овој комичен настап на Рашковски реагираа и Твитерџиите на свој уникатен начин.

 

1 коментар

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This