December 8, 2022, 5:45 am

Драстичен пад на Биткоинот: Изгуби 6000 долари за само еден ден

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Биткоинот падна за 12,14 проценти на 47.176,09 долари во саботата, губејќи 6.567,6 долари од претходното затворање.

Биткоинот, најголемата и најпозна криптовалута во светот, е намалена за 31,6 отсто од годишното ниво од 69.000 долари достигнато на 10 ноември.

Етер, монетата поврзана со блокчејн мрежата „ethereum“, падна за 10,14 отсто на 3.794,61 долари во саботата, губејќи 428,19 долари од претходното затворање.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This