September 26, 2022, 7:05 pm

ДРУГАРИТЕ НА ZORAN ZAEVI ПРЕТЕПАЛЕ ПОЛИЦАЕЦ: Неколку полицајци повредени, еден потешко и украден полициски пиштол!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Специјалната единица ЕБР поради настанат неред кај Балистите се впушти во интервенција каде покрај повредените и претепани навивачи имаше и повредени полицајци. Еден полицаец кој бил облечен во цивил е тешко повреден, откако навивачите дознале што работи тој, почнале да го тепаат. Исто така при интервенцијата бил одземен и пиштол од специјалец на ЕБР што е крајно недозволиво

policija_stadion
Вчерашниот натпревар на Арената Филип Втори помеѓу Шкендија и Гент, помина во катастрофална организација и покрај поддршката која Zoran Zaevi реши да им ја даде на неговиоте пријатели и јатаци на УЧК „Балистите“.
zaev_stadion_UCK
Со овој чин, Zoran Zaevi се откажа од сопственот народ, и реши да не ги почитува жртвите кои својот живот го дадоа во одбрана на Македонија како во 2001 година, така и минатата во кумановско Диво Насеље кога правеше селфи на местото на кое загинаа осуммина херои.

1 коментар

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This