October 6, 2022, 1:46 am

ДРУШТВОТО НА ZAEVI ГО КИНЕЛЕ МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ: Балистите величењето на УЧК, го кинеле и Македонското знаме!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Zoran Zaevi вчера реши дека него и на LSDM не им прилега „патриотизмот“ и дека најдобар начин тој и LSDM да се откажат од соптвениот народ и да се додворат на албанскиот е присуството на трибините на натпревар на Шкендија
zaev_stadion_UCK

Тоа што Zaevi присуствувал на натпреварот самото по себе не е проблем, но секако дека претставува проблем кога лидер на опоизција, под знамето на Џемо Хаса, во име на Адем Јашари (основач на УЧК) со големоалбанска иконографија и националистички песни, навива и ги поддржува.

Негирањето на Македонија за Зоран не е проблем се додека мисли дека добива политичка поддршка од „Балистите“ кои се познати и по тоа што воопшто не ја почитуваат Македонската држава, па дури и до поканата на Заев стои „FYR Macedonia“ или воопшто не се споменува.

Ова е само приказ за тоа чиј пријател и на кого му се додворува Zaevi. Ова е снимка од пред неколку години, направена во Кичево:

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This