October 1, 2022, 10:11 am

Др. Стевановиќ: Вo чeтвpтиoт бpaн имa мacoвнo caмoлekyвaњe, koвидoт нe ce лekyвa co ocвeжyвaњe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На удар на Ковид-19 се невакцинираните лица, но со вирусот се заразуваат и вакцинираните иако бројот на амбулантски прегледи се зголемува голем дел од вакцинираните кои се инфицирани си заминуваат на домашно лекување.

Секој вакциниран има поголем шанси да ја помине болеста полесно, вели директорката на Инфективната Клиника, Милена Стевановиќ во емисијата „Магазин“.

Таа вели дека во новиот бран поголем дел од луѓето се лекуваат во домашни услови.

-Она што го заблежуваме во овој четврти бран има масовно самолекување, лекување во домашни услови со освежување. Ковидот не се лекува со освежување потребни се разлчни низа на мерки кои во домашни услови се невозможни за примена, вели Стевановиќ.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This