January 30, 2023, 9:22 am

ДУИ co пapa-пoпиcнa cтpyктypa, Апостол мoлчи

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Градоначалничката на Тетово објавува имиња на луѓе и организации и ги повикува Албанците во дијаспората да ги контактираат за да се попишат на пописот.

Меѓу контактите кои ги објавува Арифи сите се Албанци а меѓу нови има и верски објекти – џамии.

Директорот на Државниот завод за статистика Апостол Симовски пред два дена изјави дека ДЗС не ги ангажирала овие луѓе и организации за кои зборуваше и екс пратеникот Илија Димовски.

Симовски молчи за мешање на партиски структури во операцијата која ја водат државни институции и досега нема ни кривични ни прекршочни пријави.

Статусот на Фејсбук може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This