Дeтaли зa жената y6иeнa вo Koнгpecoт: Билa вeтepaнкa нa американското вoeнo вoздyхoплoвcтвo

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Американските медиуми го открија идентитетот на жената која беше убиена во средата при обидот на демонстрантите, поддржувачи на Трамп, да упаднат во салата на Конгресот.

Таму се одржуваше седница за да се потврди победата на Џо Бајден на претседателските избори.

Загина Ешли Бебит, ветеранка на американското воено воздухопловство од Сан Диего, објави „Индекс“ повикувајќи се на „Њујорк пост“.

Непосредно пред упадот на симпатизерите на Трамп во Конгресот, таа на „Твитер“ напишала дека ништо нема да ги спречи и дека бурата пристигнува.

„Ништо нема да нè спречи. Тие можат да се обидат, но бурата е тука и ќе се спушти над Вашингтон за помалку од 24 часа. Темнината се претвора во светлина“, напишала Ешли на „Твитер“.

Latest News

Getting Started with the 82 Lottery App A Comprehensive Guide

Have you ever dreamed of winning big in the lottery? With the 82 Lottery App, you can turn that...

More Articles Like This