September 26, 2022, 11:24 am

Дeтaли зa жената y6иeнa вo Koнгpecoт: Билa вeтepaнкa нa американското вoeнo вoздyхoплoвcтвo

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Американските медиуми го открија идентитетот на жената која беше убиена во средата при обидот на демонстрантите, поддржувачи на Трамп, да упаднат во салата на Конгресот.

Таму се одржуваше седница за да се потврди победата на Џо Бајден на претседателските избори.

Загина Ешли Бебит, ветеранка на американското воено воздухопловство од Сан Диего, објави „Индекс“ повикувајќи се на „Њујорк пост“.

Непосредно пред упадот на симпатизерите на Трамп во Конгресот, таа на „Твитер“ напишала дека ништо нема да ги спречи и дека бурата пристигнува.

„Ништо нема да нè спречи. Тие можат да се обидат, но бурата е тука и ќе се спушти над Вашингтон за помалку од 24 часа. Темнината се претвора во светлина“, напишала Ешли на „Твитер“.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This