Дeтaли зa cooбpaќajкaтa нa пaтoт Струмица-Радовиш: Eднo лицe пoвpeдeнo вo несреќата, cooбpaќajoт бeшe вo пpeкин пoвeќe oд 2 чaca..

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Едно лице е повредено во сообраќајката што се случи во 18:10 часот на патот Струмица-Радовиш, кај селото Сулдурци.

Информацијата ја потврди заменикот портпаролот на СВР Струмица, Александра Трајанова, која информираше дека во сообраќајката учествувале два автомобила.

Заради несреќата сообраќајот на патот Струмица-Радовиш беше во прекин повеќе од два часа и се пренасочуваше по стариот пат.

Latest News

Getting Started with the 82 Lottery App A Comprehensive Guide

Have you ever dreamed of winning big in the lottery? With the 82 Lottery App, you can turn that...

More Articles Like This