Дpaмa во Скопје: Пopaнeшнoтo момче ja огpaбилo и и’ ce зakaнyвaлo co пиштoл

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 05.02.2021 на подрачје на Карпош од полициски службеници од СВР Скопје е приведен Д.Т.

Лицето било претходно пријавено од С.А.(24) од Скопје која изјавила дека Д.Т., со кого била претходно во врска, и одземал предмети и на неа и нејзини роднини им се заканувал со пиштол.

Од полициските службеници е пронајден и пиштолот и по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This