March 28, 2023, 12:08 pm

Дpaмa во Скопје: Taкcиcт иcтeпaл и oгpaбил пaтник

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Скопјанец пријавил во полиција дека бил истепан и ограбен од таксист во чие возило се превезувал. Според информациите на МВР, вчера околу 20 часот во СВР Скопје С.Т. (50) од Скопје пријавил дека на подрачје на Центар, откако претходно се превезувал како патник во такси возило, бил нападнат со тврд предмет од возачот, кој му украл пари и мобилен телефон.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This