Дpaмa вo Гостивар: Пo тeлeфoн пoвикaл пoзнaник на игpaлиштe и гo пpeтeпaл

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Гостиварското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против 25-годишен гостиварец, за сторено кривично дело – насилство.

Како што информираат од обвинителството, 25-годишникот на 31 јануари годинава, околу 16:30 часот во Гостивар, ја загрозил сигурноста на едно лице вршејќи грубо насилство, предизвикувајќи во јавноста чувство на несигурност, загрозување и страв.

Имено, гостиварецот му се јавил на оштетениот и го повикал да се сретнат на игралиштето во населба Малеарди. Откако оштетениот пристигнал, обвинетиот го нападнал со тупаници и клоци по главата и телото.

Потоа обвинетиот насилно го внел човекот во своето возило и започнал да се движи по патот, постојано удирајќи го оштетениот со тупаници, заканувајќи се дека ќе го однесе во блиската шума каде ќе го тепа со дрво и шипка.

Движејќи се со возилото, по пат ги пресретнал таткото на обвинетиот. Но и покрај тоа што таткото на 25-годишникот се спротивставил на насилството, обвинетиот продолжил да го удира човекот.

Во тој момент оштетениот, кој од ударите се здобил со повреди, успеал да избега од самото место.

Latest News

Getting Started with the 82 Lottery App A Comprehensive Guide

Have you ever dreamed of winning big in the lottery? With the 82 Lottery App, you can turn that...

More Articles Like This