Дpoгиpaн шофер пpeврте автобус со 20 патници во Бугарија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Дрогиран шофер преврте автобус со 20 патници на магистралата „Тракиа“ во соседна Бугарија.

За среќа нема загинати лица, а неколку патници се здобиле со полесни повреди.

Возачот веднаш бил тестиран за алкохол и дрога, по што резултатите покажале дека тој нема алкохол во крвта но имало присуство на амфетамин.

Земени се и примероци од крвта кои се анализираат.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This