Дya Липa: Албанци, глаcajте за Џо Бajдeн

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Британската пејачка, по потекло од Косово и Метохија, Дуа Липа, денеска ги повика Албанците од Соединетите Американски Држави да гласаат за демократскиот кандидат Џо Бајден на претстојните претседателски избори.

На видео на Фејсбук страницата на албанската заедница во САД, Липа рече „Бајден беше со нас кога Косово се соочуваше со хуманитарна катастрофа“.

“Вашиот глас никогаш не бил толку силен. Џо Бајден беше со нас кога Косово се соочи со човечка катастрофа. Неговата вера и вербата на Камила Харис во демократијата и меѓународните институции се она што им треба на Соединетите држави и на светот денес”, рече Липа

Latest News

Boosting Your Deposit Limits on Go88 A Comprehensive Guide

If you're an avid online gambler, you've probably come across the popular online casino platform Go88. It offers a...

More Articles Like This