Евакуиран Врховниот суд во САД поради зakaна од бoмбa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Врховниот суд на САД беше евакуиран поради закана со бомба на денот на инаугурацијата на новоизбраниот претседател eо Бајден.

Извори велат дека Врховниот суд на САД се евакуира поради можна закана со бомба.
Присуството на припадници на Националната гарда е зголемено, јавуваат американските медиуми.

Судската зграда се наоѓа на улицата спроти зградата на Капитол, каде Бајден ќе даде заклетва подоцна денес.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This