ЕВН со вонредно известување: Исклучување на струјата во Центар, еве на кои локации

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 24.12.2021 година (петок), без електрична енергија ќе станат:

– во периодот од 08:00 до 15:30 часот, ќе има вонредно исклучување на следниве локации: семафори на раскрсница кај Веро Џамбо, ул. КЕЈ 13-ти Ноември, ТС Правен Факултет и ТС 8, ул. Мирче Ацев, делот кај паркингот Холидеј ИНН и околината. (општина Центар)

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This