October 6, 2022, 1:15 am

Екс министерот Тевдовски замина на работа во Вашингтoн

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Поранешниот министер за финансии Драган Тевдовски, замина во Вашингтон каде што ќе работи во Меѓународниот монетарен фонд. Тевдовски е еден од низата македонски високообразовани кадри кои завршија во двете најмоќни банки во светот изминатите години.

Собранието го paзреши од министерската позиција во јуни во 2019 година, а на негово место во Министерството за финансии дојде Нина Ангеловска.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This