December 8, 2022, 8:04 am

Ескобар пристигна во Скопје

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Специјалниот претставник на САД за Западен Балкан, Габриел Ескобар, пристигна во Скопје, а се очекува да оствари средби со претседателот Пендаровски, како и со други високи Македонски функционери.

-Го поздравуваме пристигнувањето на специјалниот претставник за Западниот Балкан, Габриел Ескобар, во Скопје. За време на посетата, г.Ескобар ќе се сретне со претседателот Пендаровски и со други клучни функционери на МК да разговараат за повеќе теми и заеднички приоритети за регионот, објави Американската амбасада на социјалните мрежи.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This