September 26, 2022, 8:52 pm

Жариштата на новиот сој во Британија под масовно тестирање

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Велика Британија започнува масовно тестирање на 80.000 граѓани од врата до врата во области каде е откриен новиот вид коронавирус од Јужна Африка, пренесува „Гардијан”.

Во осум области каде што е откриен новиот вид вирус од Јужна Африка, граѓаните ќе бидат тестирани без оглед дали имаат симптоми на болеста.

Околу 10.000 граѓани ќе бидат тестирани во секоја од овие области, а три се наоѓаат во Лондон.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This