March 28, 2023, 12:02 pm

Жена пронајдена мpтвa во нејзиниот дом во Струмица

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во куќа на улица „Балканска“ во Струмица попладнево е пронајдена мртва жена на 67 – годишна возраст.

Веста ја потврдија од струмичката полиција, од каде информираа дека на местото на настанот се полициски екипи и се врши увид,

И од Основното јавно обвинителство во Струмица потврдија дека заменик – јавен обвинител врши увид во куќата каде е пронајдена жената, но повеќе детали не се соопштуваат.

Увидот се уште трае, а од полицијата повеќе информации најавуваат за подоцна.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This