March 28, 2023, 11:54 am

Жена се пopoдилa во парк во Белград, ја пронашол случаен минувач

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Жена се породила во парк во Борча, а маж ги нашол неа и бебето додека го шетале кучето, пренесуваат белградските медиуми.
Според него, жената се породила во паркот во Улица на воените инвалиди
Човекот кој ја пронашол рече дека го слушнал плачот на детето и се приближил очекувајќи напуштено бебе.

Тој почекал додека да пристигне брзата помош која се погрижила за мајката и новороденчето

Според Телеграф.рс, бебето било пренесено во ГАК Вишеградска.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This