Живoтoт нa Byчиќ вo oпacнocт?: Oпaceн клaн caкa дa гo ликвидиpa cpпcкиoт пpeтceдaтeл

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Министерот за полиција Александар Вулин истакна дека оперативните сознанија покажале дека опасен клан сака да го убие претседателот Вучиќ.

Документирани се околу 1800 раговори кои покажале дека тој е метата.

За кого станува збор не сакаше да каже но вели дека не е само кланот на Веља Невоља туку и дека има други криминалци кои го сакаат Вучиќ мртов.

Додека Радоје Звицер е на слобода безбедноста на претседателот е загорзена. Тој влезе во борба со криминалот и затоа е мета. Неговата ликвидавија би ја втурнала земјата во хаос а тоа е состојба кога криминалците завладуваат.

Извор: republika.mk

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This