October 6, 2022, 2:35 am

Жaлocнo: Млaдa cкoпјaнкa пoчинa нa Гинeкoлoгиja

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 12.10.2020 во 23:00 часот во СВР Скопје, од Гинекологија „Мајка Тереза“ – Чаир било пријавено дека во 21:30 часот кај нив во бессознание била донесена А.Р.(24) од с.Студеничани, скопско.

Според пријавеното, бил направен обид за реанимација, но во 23.00 часот била констатирана смрт кај А.Р.

По консултација со Јавен Обвинител, телото било предадено во Институтот за судска медицина на обдукција.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This