Жeлeзничкa нecpeќa нa жeлeзничкиoт пaтeн пpeмин Згрополци-Велес – oвa ce дeтaлитe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 18.03.2021 во 13.38 часот во СВР Велес било пријавено дека на железничкиот патен премин Велес-Згрополци-Велес се случила железничка незгода помеѓу товарен воз, кој сообраќал на релација Згрополци-Велес и патничко моторно возило „фолксваген туран” со скопски регистарски ознаки, управувано од М.З.(55) од с.Кадино, скопско.

Во незгодата нема повредени лица.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Велес.

Latest News

Nhà Cái FABET – Một Điểm Đến Uy Tín Cho Cá Cược Bóng Đá

Cá cược bóng đá ngày càng trở nên phổ biến trên toàn thế giới, và việc chọn một nhà...

More Articles Like This