March 28, 2023, 12:58 pm

Жeнa нaпaднaтa oд coпpyгoт вo Кавадарци, a мaлoлeтник oд двajцa coжитeли

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Кавадарчанка била нападната од сопругот, а малолетник од двајца сожители, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

– Во текот на вчерашниот ден, во ОВР Кавадарци, 54-годишна жена пријавила дека околу 11 часот во семејниот дом во Кавадарци била физички нападната од нејзиниот 59-годишен сопруг Н.О.

– Седумнаесетгодишник од село Дреново пријавил дека претходната ноќ, околу 23.30 часот, бил физички нападнат од Ф.Б.(23) и Х.Ј.(21), појасни Додевски.

Тој додаде дека по целосно документирање на случаите, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This