Жecтоки cyдиpи меѓу Талибанците и cилите на отпopoт, зaгинaa над 150 лицa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Војната во Авганистан продолжува, и како што пренесува редакцијата на Спутник, сега се водат интензивни конфликти во областа Шотол, на превоите Хавак, Анџаман и Дарбанд.

Талибанците се обидуваат да срушат последиот отпор.

Претходно имаше жестоки судир помеѓу Талибанците и поддржувачите на Фронтот на отпорот во провинцијата Паншир.

Видеото покажува дека позицијата на Талибанците во Гулбахар била уништена при размена на оган. Претходните два дена во Гулбахар и Дарбанд, милитантите загубија 150 војници.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This