Забрана за камиони и на патот Маврово-Дебар

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Од АМСМ известуваат дека од 06.35ч се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово-Дебар.

На патниот правец Р1209 Тетово – Попова Шапка од 22:00ч. воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила.

За останатите видови на возила задолжителна е употреба на зимска опрема.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This