Забрането е пуштање музика на летните тераси на угостителските објекти во Белград

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Собранието на Град Белград донесе одлука за забрана за емитување музика во летните бавчи и терасите на угостителските објекти во работните денови после 22 часот, а во петок и сабота по 23 часот.
Скадарлија, Ада Циганлија и бреговите на реката се изземени од оваа одлука.
Оваа одлука влегува во сила седум дена по објавувањето во Службен весник.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This