Завршил во океанот: Боингот 737 морал принyдно да слета во водата откако му отkaжале моторите

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Боингот 737, кој бил на товарен лет од Хонолулу, завршил во океанот во близина на Хаваи откако неговите мотори откажале веднаш по полетувањето.

Според првите извештаи, авионот на компанијата „Трансер“ бил принуден да слета на површината на водата, а крајбрежната стража ги спасила двајцата пилоти. Засега нема детали за штетата на авионот и дали тој потонал во океанот.

Според американските медиуми, екипажот, по откажувањето на моторот, се обидел да се врати на аеродромот во Хонолулу, но тие не се успеал.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This