October 6, 2022, 2:40 am

Заврши во бoлницa: Авганистанскиот претседател кој избeга од земјата xocпитализиран во Абу Даби

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Поранешниот претседател на Авганистан Ашраф Гани се наоѓа во болница во Абу Даби.
Поранешниот советник на Министерството за надворешни работи на Авганистан објави дека, според некои медиумски извори, состојбата на поранешниот авганистански претседател Ашраф Гани е влошена.

Според дипломатски извори, тој бил примен во болница пред неколку часа.

Претходно, Министерството за надворешни работи на Обединетите Арапски Емирати потврди дека Гана е во земјата со своето семејство.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This