December 8, 2022, 6:52 am

ЗАГАТКА САМО ЗА НАЈИНТЕЛЕГЕНТНИТЕ: Колку триаголници има на оваа слика?

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Нова интернет загатка се појави на социјалните мрежи, која ги закова многумина пред екраните.

Можете ли да изброите колку вкупно триаголници има на оваа слика. Трите форми прикажани на сликата во себе содржат многу триаголници, а ваша задача е да ги преброите.

Доколку не успеете, можете да го погледнете решението подолу.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This