ЗАДИШАНИ И РАСТРЧАНИ, ВО СДС БАРААТ СРЕДСТВО ЗА БЕЛЕЊЕ ОД НАСА: Јорданка Ивановска-Јоци смета дека Зекири му дал 10.000 гласа предност на Груевски

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Фрлањето на анатеми, со цитирање на стихови од Куранот од страна на потпретседателот на СДС Мухамед Зекири, денес предизвика жестоки реакции од ЛГБТ организациите, но и од оние кои во текот на „револуцијата“ стоеа рамо до рамо со Заев и Зекири, верувајќи во нивните лажни ветувања дека тие ќе ја поддржувале оваа малцинска група

Новинарката Јорданка Ивановска-Јоци, која исто така беше дел од „шарената револуција“ смета дека со еден статус на ФБ, Мухамед Зекири му подарил 10.000 гласови на ВМРО-ДПМНЕ и Груевски.

2 КОМЕНТАРИ

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This