October 6, 2022, 9:01 pm

Заев ги пoвикa пpeтceдaтeлите нa пapтиитe oд пapлaмeнтapното мнoзинcтвo: Ќe ce paзгoвapa зa нoв пpeмиep и нoва Bлaдa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Денеска во владата од страна на Заев се повикани претседателите/ или потпретседатели на партиите од актуелното парламентарно мнозинство, на првични разговори за нов премиер и состав нова влада, како и можен тајминг за нејзината оставка и (ре)избор.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This