„Заев полека но сигурно се потврдува како патолошки лaжов, купи ден-продај ден политичар“

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Ивор Мицковски на социјалните мрежи искоментира дека Заев полека се потврдува како патолошки лажго.

ФИЈАСКО ВО РАЗГОВОРИТЕ МЕЃУ ИСТОРИСКИТЕ КОМИСИИ НА МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА.

Значи Заев полека но сигурно се потврдува пред цела јавност како патолошки лажов, купи ден-продај ден политичар кој притоа пати од комплекс на спасител и се меша во секоја работа за која нема ни базично разбирање, уште помалку капацитет да ја зграбчи поголемата приказна.

Вчера тропаше за напредок на Комисиите и дека денес ќе сме добиеле добри резултати.

Значи, ај што лаже цело време и некако, ама штетава што ја прави, бламажава на државава и на луѓето што нешто знаат, е тоа не можам да го прифатам.

Престани да се мешаш политички и приватно да одлучуваш за прашања кои тангираат духовни, историски, културни, национални, етнички чувства.

Зачепи се и заустави се, престани со оваа психодрама и капитулантски однос кон Софија, престани да лажеш и да си тераш приватни интереси на грбот на целата држава.

ФИЈАСКО ВО РАЗГОВОРИТЕ МЕЃУ ИСТОРИСКИТЕ КОМИСИИ НА МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА.Значи Заев полека но сигурно се потврдува пред…

Posted by Ivor Mickovski on Friday, December 4, 2020

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This