ЗАЕВ ПОЧНА СО ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА: Македонија пред распад

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

-Не ме викај ФИРОМ, викај ме Илирида, гласи порака на огромниот транспарент кој денеска во Тетово го развеаја поддржувачите на Заев.

ilirida

По нелегалниот избор на Талат Џафери за претседател на Собранието, Зоран Заев и СДСМ започнуваат со спроведување на Тиранската палтформа која ја нарушува унитарноста на Македонија и е вовед во распарчување на државата.

-Не ме викај ФИРОМ, викај ме Илирида, гласи порака на огромниот транспарент кој денеска во Тетово го развеаја поддржувачите на Заев.

24 КОМЕНТАРИ

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This