Заев утре ќе ја поднесе оставката

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Премиерот Зоран Заев утре ќе поднесе оставка, барем така најави на денешната конференција во Тирана.

– На последниот ден од мојата должност како премиер на Македонија, ја имам честа директно да учествувам и да дадам свој придонес во оваа благородна иницијатива Отворен Балкан, рече Заев по денешната средба со српскиот претседател Александар Вучиќ и албанскиот премиер Еди Рама во Тирана како дел од регионална иницијатива „Отворен Балкан“.

Претходно претседателот на Србија, Александар Вучиќ му за заблагодари на успешната соработка претходните години.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This