Заев: Hервозен сте, Мицкоски: Да нeрвозен сум, ви згаcнаа 14 луѓе и око не ви трепнува

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и премиерот Зоран Заев моментално се наоѓаат на телевизиски дуел во емисијата Само вистина на Канал 5.
Премиерот Заев обидувајќи се да одбрани од обвинувањата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски поради немање одговорност и оставка за трагедијата во Тетово, му рече на Мицкоски дека е нервозен, на што следуваше одговор од Мицкоски дека е вознемирен бидејќи 14 човечки животи го изгубија животот а тој се уште не ги прифаќа оставките
Вознемирен сум, 14 луѓе починаа, изгореа живи, како нема да бидам вознемирен? Вие нели сте вознемирен, го праша Мицкоски.
14 луѓе живи гореа, а вие не чувствувате одговорност, 14 луѓе живи гореа и вие не ги прифаќате оставките на тие кои што се најодговорни. Епа јас не знам што повеќе, потенцираше Мицкоски.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This