December 6, 2022, 5:28 pm

Заев: Maкедонија e дoбpo мecтo зa инвecтиции

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Премиерот Заев им честиташе  на инвеститорите на станбено-деловниот проект Комплекс Планет, за нивната храброст да реализираат еден исклучително иновативен, креативен и пред сѐ храбар проект. Оваа инвестиција вредна 28 милиони евра дополнително потврдува дека  Македонија е добро место за инвестиции.

Станува збор за супер модерна населба која ги има предвид сите функционалности за едно урбано живеење вклучувајќи објекти за здравствена заштита, пошта, банка, библиотека и книжарница, градинка, надворешен амфитеатар за организација на настани, спортски центри, хелиодром, базени и хотелско ресторански комплекс.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This