Заминале од дома и уште ги нема – Семејство од Велес ги бара своите деца

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Две малолетни деца од Велес го напуштиле својот дом и сеуште не се вратени дома.

Таткото го пријавил настанот во полиција откако децата подолго ги немало да се вратат дома.

„На 28.11.2021 год. во 03.30 часот во Полициската станица Велес С.Б.(39) од Велес пријавил дека, на 27.11.2021 год. околу 19.30 часот од неговата семејна куќа се оддалечиле неговите двете малолетни деца и се уште не се вратени“, соопштија од СВР Велес, пишува Батали.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This