Запленети над 2000 парчиња пиротехнички средства

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во колонијална продавница во тетовско Долно Палчиште, сопственост на 58-годишниот Т.Р. од ова село, вчера вечерта полицијата пронајде и одзема 1380 разни видови пиротехнички средства.

-Претходно, околу 18.20 часот пред угостителски објект на Градскиот плоштад во Тетово биле пронајдени 691 парчиња петарди, информира МВР.

По целосно расчистување на случаите ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Latest News

Getting Started with the 82 Lottery App A Comprehensive Guide

Have you ever dreamed of winning big in the lottery? With the 82 Lottery App, you can turn that...

More Articles Like This