February 6, 2023, 3:58 am

Запленети над 2000 парчиња пиротехнички средства

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во колонијална продавница во тетовско Долно Палчиште, сопственост на 58-годишниот Т.Р. од ова село, вчера вечерта полицијата пронајде и одзема 1380 разни видови пиротехнички средства.

-Претходно, околу 18.20 часот пред угостителски објект на Градскиот плоштад во Тетово биле пронајдени 691 парчиња петарди, информира МВР.

По целосно расчистување на случаите ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This