October 6, 2022, 8:27 pm

Му праќале дpoгa по пошта во Психијатриска бoлницa: Пронајдена мapиxуана во пратка наменета за пaциент

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 21.12.2021 во СВР Битола било пријавено дека во Јавната здравствена установа – Психијатриска болница Демир Хисар, при проверка на пратка наменета за пациент во болницата, била пронајдена марихуана. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This