Затвореник од Идризово нападнал чувар откако претходно му нашол дрога

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

28 годишен затвореник нападнал затворски чувар, откако тој претходно му нашол дрога.

-Вчера во 11.30 часот во СВР Скопје, Д.Ѓ.(34) од с.Зелениково, скопско, пријавил дека околу 10.10 часот во Казнено-поправната установа Идризово, додека бил на работното место, кај осуденикот А.Д.(28) пронашол прашкаста материја, по што друг осуденик Б.Н.(39), обидувајќи се да му ја одземе, физички го нападнал, велат од полицијата.

 Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This