September 29, 2022, 9:26 pm

Захарова: Caнkциитe пpoтив Русија ја пoкaжyвaaт caмo нeкoнкypeнтнocтa нa САД

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Незаконските активности на САД секогаш биле проследени со природен одговор од Русија, изјави портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова, коментирајќи ја подготовеноста на Вашингтон за воведување нов пакет санкции поради ситуацијата со Алексеј Навални.

– САД се обидуваат да ги решат проблемите со сопствената неконкурентност преку воведување санкции за Руската Федерација, истакна Захарова.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This