October 6, 2022, 9:17 pm

ЗА ДЕБАТА СЕ ПОТРЕБНИ ДВАЈЦА, НО РЕФЕРЕНДУМОТ НЕ МОЖЕ ДА БИДЕ УСПЕШЕН СО ДВАЈЦА БЕЗ ТРОЈЦА: Сите 10 поддржувачи на референдумот за промена на името се собраа во Битола!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Битола уште еднаш го потврди својот статус на македонски град полн со патриоти во кој граѓаните без разлика на политичката припадност секогаш застануваат во одбрана на Македонија.

Факт е дека за дебата се потребни двајца, но референдумот не може да биде успешен со двајца без тројца. Фијаското кое СДСМ ќе го доживее на референдумот уште еднаш се потврди со посетеноста на трибината во Битола на која власта ги убедуваше граѓаните дека треба да се самоукинат, а трибината ја посетија сите 10 поддржувачи на референдумот за промена на името.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This