August 10, 2022, 9:09 am

„ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“ звучи супер: Денес во 13 часот во Градски парк

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Денес со почеток од 13 часот на Школка во Градскиот парк граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА ќе одржи музички хепениннг.

daniel-parketi

Како што е објавено на нивната ФБ страна, присутните ќе ги забавуваат популарниот Даниел Кајмаковски и групата Паркети.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This