December 3, 2023, 2:39 pm

Земјотрес од 5,1 степен ја погоди Турција

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Рано утрово регистриран е силен земјотрес од 5,1 степен според Рихтеровата скала во Егејското Море, во близина на Турција, јави турската Управа за катастрофи и вонредни состојби.

Епицентарот бил во провинцијата Измир, на длабочина од 3,97 километри, пренесе Анадолија.

Регистириран е дополнителен земјотрес со јачина од 4,3 степени на длабочина од 7,16 километри.

За сега нема информации за жртви.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This