December 3, 2023, 3:23 pm

Земјотрес со јачина од 2,4 степени утрово ја потресе западна Македонија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Утрово земјотрес со јачина од 2,4 степени ја потресе западна Македонија.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од еден километар, девет киломери источно од Центар Жупа.

Повеќе детали се очекуваат во текот на денот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This