August 18, 2022, 11:42 pm

Земјотрес со јачина од 4,6 степени ја погоди Грција

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Земјотрес со јачина од 4,6 степени вечерва ја погоди Грција.

Епицентарот бил на длабочина од 80 километри, 50 километри југоисточно од грчката населба Лардос и 244 километри југоисточно од Ајдин во Турција.

 

Засега нема информации за штета и повредени. 

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This