December 3, 2023, 3:05 pm

Земјотрес ја стресе и Македонија – еве ги деталите

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е почуствуван изутринава во 06 часот и 48 минути во јужните делови на територијата на Македонија.

Епицентарот бил на 138 километри јужно од Скопје во соседна Грција, со локална Рихтерова магнитуда од 3,1 степен, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This