Земјотpec пoвтopнo ja пoгoди Aлбaниja

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Албанија рано утринава беше потресена од земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтер, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC).

Се наведува дека епицентарот бил на 23 километри југозападно од Тирана, на длабочина од 10 километри.

Приштински „Коха“, повикувајќи се на ТВ А2 во Албанија, јавува дека земјотресот не предизвикал материјална штета.

Latest News

Boosting Your Deposit Limits on Go88 A Comprehensive Guide

If you're an avid online gambler, you've probably come across the popular online casino platform Go88. It offers a...

More Articles Like This