Земјотpec ja cтpece Македонија – eпицeнтapoт бил вo Bиницa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вчера доцна вечерта е регистриран земјотрес во Македонија. Според информациите на ЕМСЦ, земјотрес со јачина од 2,2 степени по рихетер регистриран е во Македонија.

Според податоците од сеизмолошките центри, станува збор за земјотрес со епицентар во Виница.

Земјотресот со послаб интензитет го почувствувале и жителите на Кочани.

Станува збор за редоцна сеизмичка активност.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This